स्पेशल टास्क फोर्स पटना द्वारा कोसी-गंगा दियारासँ भारी मात्रा मे अबैध हथियारक खेप बरामद

सुभाषचंद्र झा, सहरसा। अगस्त ३, २०१५. मैथिली जिन्दाबाद!!

stf1सहरसा के सलखुआ पुर्वी कोसी तटबंध केर फरकिया दियारा छेत्र मे पटना एसटीएफ व चिरैया पुलिस केर संयुक्त छापेमारी अभियान मे चारि टा अपराधी पकड़ायल अछि।

जानकारी भेटल मुताबिक चारू टा अपराधी सँ  चारिटा घोड़ा, तीन टा राइफल, कट्टा पेस्तोल आ 230 जिन्दा कारतूस सहित चारिटा मोबाइल फोन आ २२ हजार टाका नकद बरामद भेल अछि।

stf2विदित हो जे भौगोलिक स्थितिक कारण कोसी नदी व अन्य नदीक जाल जेकाँ बनल एहि क्षेत्र केँ दियारा क्षेत्र कहल जाइत अछि। एहेन क्षेत्र मे आपराधिक गतिविधि बेसी होइत अछि। आम जनमानस सँ कटल रहबाक कारणे आपराधिक गतिविधि मे संलिप्त लोक केर छुपिकय अपराध करबाक कारणे ई क्षेत्र बदनाम मानल जाइत अछि। एहि पूरा दियारा छेत्र मे अपराधी सबहक तुती बजैत अछि। एहिठाम आइ सँ लगभग १० वर्ष पूर्व अपराधी जाहिद कमान्डो डीअसपी सत्यपाल सिंह केर हत्या मुठभेड़ मे कय देने छल । चारु अपराधी सँ पुछताछ जारी अछि । पकड़ायल अपराधी सँ आरो विशेष जानकारी भेटबाक आशंका पूलिस प्रशासन द्वारा व्यक्त कैल गेल अछि।

stf4बिहार मे आगामी किछु महीनाक बाद चुनाव होयत। विभिन्न राजनीतिक दल सँ आबद्ध लोक सब मतदाता केँ डरेबाक-धमकेबाक काज सेहो करैत अछि। इलाका मे डकैती, हत्या आ लूटपाटक विभिन्न घटना अक्सरहाँ घटिते रहैत अछि। एहेन स्थिति मे एहि बरामदगी सँ पूलिस प्रशासन थोड़-बहुत राहतक साँस तऽ जरुर लऽ सकल अछि।