बाज नै सकयवाली(बौकी) महिला भेल बलात्कृत

बाज नै सकयवाली (बौकी) महिला भेल बलात्कृत

अशोक कुमार सहनी, दोहा कतार, मैथिली जिन्दाबाद!!

चैत–१६ गते, महोत्तरी जिल्लाके सोनमा गाउँपालिका रहनिहारि एक महिला बलात्कृत भेली अछि । बाज नै सकयवाली करीब ३८ वर्षक सोनमा गाउँपालिका ४ रहनिहारि महिलाक वैह गामक एक वृद्ध लोक बलात्कार कएलक से आरोप लागल अछि । 

सोनमा गाउँपालिका रहनिहार ६० वर्ष के मुसा नदाफ बलात्कार कएलक ई पीडितक परिवारजनसभ आरोप लगौलक अछि । महिंस चराबय मरहा नदीमे गेल बेर नदाफ बलात्कार कएलक कहल गेल अछि । बलात्कार पश्चात पीडित परिवारजनके ओ बात बतौलाक बादो परिवारजनसभ शुरुमे किछ बुझि नहि सकल, मुदा बाद मे पीडिताक बेर-बेर इशारा कयलापर ई भेद खूजल आर तदनुसार प्रहरी केँ खबैर कएल गेल ।

महिला बलात्कृत भेल खबर पओलाकबाद रघुनाथपुर प्रहरी चौकीके प्रहरी नायव निरीक्षक झलक घिमिरेक कमाण्डमे खटल टोलीसभ घटना सम्बन्धी छानविन शुरु कएने आ पीडितकेर मेडिकल जाँच वास्ते अस्पताल पठौने अछि। एम्हर आरोपी अभियुक्त घर सँ फरार होयबाक समाचार सेहो आयल अछि ।